صفحه اصلی/وبلاگ/برج های تهران/آشنایی با برج زرافشان شهرک غرب تهران

آشنایی با برج زرافشان شهرک غرب تهران

برج های تهران۱۴۰۲/۷/۲۳2907
آشنایی با برج زرافشان شهرک غرب تهران

برج تجاری اداری زرافشان

در قلب خیابان فرحزادی در شهرک غرب تهران، برج تجاری و اداری زرافشان (معروف به ساختمان بانک مرکزی پارسیان) قرار گرفته است. این سازه به عنوان یک عامل تفکیکی و معتبر، فضای شعبه اصلی بانک را از بخش های بالایی خود تفکیک می نماید.

متمایز ساخته شدن این برج سبب شده است تا در این مقاله به آن بپردازیم. این سازه با استفاده از یک شبکه فلزی و پوشش ساندویج پانل، به یک آثار هنری فنی تبدیل شده است.معماران از یک الگوی مثلثی برای شبکه بندی استفاده کرده اند تا به خوبی با فرم معماری محل نصب هماهنگ شود. این تدابیر به تناسب و شبکه بندی در همه جهات کمک کرده است.

بار اصلی سازه به کمک تکیه گاه های خاصی که در دور اطراف سازه بتنی جای گرفته اند، منتقل می شود و همین امر تضمین می کند که این سازه بر جای باقی مانده و تاثیر گذار باشد.

ویدئو برج زرافشان در شهرک غرب

شما می توانید در این ویدئو به راحتی تمامی مشخصات برج زرافشان را مشاهده کنید:

مشخصات برج

برج زرافشان یکی از سازه هایی است که می توانید برای خرید اداری در شهرک غرب در نظر داشته باشید. لازم است بدانید که این برج به نام یکی از خیابان های شهرک غرب، یعنی خیابان زرافشان به ثبت رسیده است.

 • نام: برج تجاری و اداری زرافشان
 • عملکرد: تجاری و ادای
 • موقعیت: تهران، شهرک غرب
 • معمار: شرکت مهندسی مشاور تارمه
 • متراژ: 42779 متر مربع
 • تعداد طبقات : 30 طبقه

چشم انداز برج زرافشان

زیربنای کلی برج زرافشان، با ۴۲۷۷۹ مترمربع، و ۳۰ طبقه، تجسمی از عملکرد هوشمندانه و پیشرفته معماری می باشد. این برج با طراحی شیشه ای شفاف، در تأمین نور مناسب و مدیریت حرارت با استفاده از فناوری های مدرن شکل گرفته است این ساختمان فوق العاده با دید 360 درجه می باشد.

معماری خاص برج زرافشان

برج زرافشان از نظر شخصیت معماری ویژگی های خاصی دارد و از سایر سازه ها متمایز می شود.

 • شفت مرکزی و اتصال به دال های فلزی: این برج دارای یک شفت مرکزی است و دال های فلزی به این شفت متصل شده اند. این ویژگی ها به سازه استحکام و پایدار بیشتری می بخشند.
 • کلاسترهای ویژه: برج زرافشان به دلیل استفاده از 3 کلاستر مجزای ویژه، در طبقات ششم، سیزدم و بیستم به یک شکل منحصر به فرد دیگری تبدیل شده است. این کلاسترها از یکدیگر با استفاده از خرپاهای فلزی جدا شده اند.

برج زرافشان یک اثر هنری منحصر به فرد

برج زرافشان یک آثار شگفت انگیز در دنیای معماری است چند عامل سبب این امر شده است که در ادامه به آن پرداختیم:

 • ارتفاع استثنایی: این برج تاجی منحصر به فرد با ارتفاع 130 متر دارد. این تاج، نمادی از ارتقاء و ارزش برج است.
 • طراحی هویتی: طرح نمای برج زرافشان به عنوان هویت اصلی ساختمان بکار گرفته شده و در تمامی جزئیات اعم از کلاسترها، نماها، تاج و ورودی اصلی با یکپارچگی شگفت انگیزی طراحی شده است.
 • استفاده از فضای بام: برج زرافشان با دارا بودن فضای بام مناسب، امکان ایجاد فضاهای بیرونی منحصر به فرد را فراهم می کند که برای ساکنان این مجموعه، یک تجربه زندگی شهری شگفت انگیز به ارمغان می آورد.
 • مناظر طبیعی و معماری سبز: با تاکید بر ایجاد منظره های دلنشین و فضاهای سبز در طبقات ششم، سیزدهم و بیستم بین کلاسترها، برج زرافشان به ساکنان فرصتی برای استفاده از محیط زیبا و آرام را فراهم می آورد.

تأسیسات و تجهیزات پیشرفته برج زرافشان

برج زرافشان به تجهیزات و تأسیسات پیشرفته زیر تجهیز شده است:

 • استفاده از تکنولوژی پیشرفته: تمامی تجهیزات در این برج با بهره‌گیری از تکنولوژی های روز دنیا طراحی و اجرا شده اند. این امر از نظر کارایی و بهره وری انرژی بسیار موثر است.
 • سیستم گرمایش و سرمایش همزمان: برج زرافشان توانایی سرمایش و گرمایش همزمان را در تمامی نقاط و بخش های ساختمان در تمامی فصول سال فراهم می کند.
 • آسانسورهای KONE فلاند: برج زرافشان دارای 11 دستگاه آسانسور با برند KONE فلاند است. این آسانسورها از لحاظ کیفیت و سرعت بی نظیرند و به ساکنان امکان دستیابی آسان به هر طبقه را می دهند.
 • موتورخانه با کیفیت عالی: در برج زرافشان، موتورخانه های مجهز با بهترین کیفیت را در سه طبقه از ساختمان وجود دارند. این اقدام به عملکرد بی نقص تأسیسات و تجهیزات این برج کمک می کند.

زندگی در برج زرافشان

در کل، برج زرافشان با طراحی هویتی و ویژگی های فنی بی نظیر خود، نمایانگر یک اثر هنری و مهندسی است در شهرک غرب تهران است. تجهیزات پیشرفته، مدیریت هوشمند دما، طراحی معماری و تجهیزات با تکنولوژی روز دنیا، این برج را به یک نماد از پیشرفت و کیفیت تبدیل کرده اند. هر شخصی با خرید یا اجاره در این برج میتواند به راحتی کسب و کاری ایمن را در این مکان تجربه نماید. شما نیز اگر به دنبال خرید و فروش یا رهن و اجاره در این برج هستید میتوانید با مشاوران خبره ما در املاک مثلث تماس حاصل نمایید و لیست فایلینگ های برج اداری تجاری در شهرک غرب را مشاهده نمایید.

ساختمان بانک پارسیان شهرک غرب چه نام دارد؟
برج زرافشان بانک پارسیان یکی از سازه هایی است که در منطقه 2 تهران قرار دارد و از دسته سازه های اداری می باشد.
برج ۳۶۰ درجه شهرک غرب در کجاست؟
برج زرافشان تهران از دسته سازه هایی است که در خیابان فرحزادی در شهرک غرب تهران قرار دارد.
برج تجاری اداری زرافشان در چه مرحله ای قرار دارد؟
برج زرافشان که در شهرک غرب قرار دارد از دسته سازه هایی است که در حال حاضر تکمیل شده است.

2

نظر درباره این موضوع نوشته شده است

بهاره

برج ۳۶۰ درجه شهرک غربه خدااییی

نازنین

به نظرم معماریش شبیه برج های عماراتیه

ارسال نظر

ارسال
جدیدترین اخبار و مقالات
نحوه و مراحل گرفتن سند المثنی ملکی

نحوه و مراحل گرفتن سند المثنی ملکی

اگر شما هم سند اصلی خود را گم کرده اید و می خواهید اقدام به گرفتن سند المثنی کنید؛ در این مقاله به صورت کامل مراحل دریافت سند المثنی را برای شما شرح می دهیم.

سند ملکی وقفی

سند ملکی وقفی

خریدار ملک وقفی، مالک آن نخواهد بود و اجازه رهن، اجاره، ساخت و ساز و فروش ملک وقفی را به صورت مستقل ندارد.

سند ملکی تک برگ

سند ملکی تک برگ

سند تک برگ یکی از انواع اسناد ملکی است و به جهت مزایایی که دارد نسبت به دیگر اسناد، اعتبار بیشتری دارد.

سند مشاع

سند مشاع

برای استعلام سند مشاع میتوانید به سامانه ثبت اسناد و املاک مراجعه نمایید.

مجوزه های کسب و کار ملکی چیست؟

مجوزه های کسب و کار ملکی چیست؟

هر یک از کسب و کار های دنیا نیازمندی هایی در جهت مجوز دارند که کسب و کار املاک نیز از این مستثنی نیست و شما برای داشتن این بیزینس نیاز به یک سری مجوز دارید که در این بخش آن ها را به شما میگوییم.