صفحه اصلی/وبلاگ/اخبار ملکی/سند شش دانگ چیست؟

سند شش دانگ چیست؟

اخبار ملکی۱۴۰۲/۹/۵2863
سند شش دانگ چیست؟

معرفی سند ملکی شش دانگ چیست؟

یکی از مهم ترین بخش های داد و ستدهای تجاری کلان، بودن برگه ای به اسم سند است که برای ملک هم کاربرد دارد. البته امروزه سندهای الکترونیکی ملک هم وجود دارد. در ایم مقاله میخواهیم درباره سند ملکی شش دانگ به شما دوست عزیز توضیحاتی ارائه دهیم.

سند ملکی شش دانگ چست؟

سند شش دانگ یعنی سندی که کلیت آن به یک شخص خاص تعلق دارد. عبارت شش دانگ هم یعنی شش جهت ؛ جهت های جغرافیایی بالا و پایین، شمال، جنوب، شرق، غرب میباشد. عبارت های بالا و پایین به قسمت های بالا و زیرزمین مربوط میشود ، که نشان دهنده مالکیت صاحب سند میباشد و هیچ شخص دیگری در آن شریک نمیباشد. بهترین و کامل ترین نوع سند، سند شش دانگ و تک برگ می باشد. این سند شش دانگ هم به شکل سند تک برگ و هم به شکل سند دفترچه ای یا در اصطلاح منگوله دار می باشد.

شرایط دریافت سند شش دانگ

مهم ترین شرط برای دریافت سند شش دانگ این میباشد که همه مالکیت ملک برای یک فرد باشد. سند شش دانگ فقط برای مالکیت یک فرد است و نمتوان برای ملک شریکی سند شش دانگ نهیه نمود. و اگر چند نفر باهم ملک را داشته باشند یا در اصطلاح مشاع باشد و بخواهند هر کدام سند شش دانگ خود را داشته باشند نیاز به طی مراحلی قانونی دارد تا بتوانند برای خود سند جداگانه تهیه نمایند.

سند شش دانگ یکی از انواع سند هایی است که ملکی است که می توانید برای ملک خود داشته باشید.

خصوصیات سند شش دانگ

سند شش دانگ ویژگی های متعددی دارد که کمک می کند تا شما بتوانید تا به راحتی معاملات خود را انجام دهید. از ویژگی های این سند ها می توان به:

  • جا به جایی اسناد فقط در دفاتر اسناد رسمی کشور قابل اجرا است.
  • در هر سند مطابق با نقشه تفکیکی اداره ثبت اسناد و املاک شماره قطعه ذکر شده است.
  • هر سند باید دارای شماره پلاک ثبتی باشد.
  • در سند شش دانگ، باید به حدود اربعه ملک اشاره شده باشد.
  • در هر سند یک صفحه نقل و انتقال وجود دارد که نام آخرین مالک در آن نوشته شده است.
  • اسناد باید توسط ثبت اسناد و املاک صادر شوند. باید توجه کرد که منگوله سند دست خورده نباشد و شماره اوراق هم خوانا و دقیق باشد.
  • در هر سند شش دانگ یک صفحه ملاحظات وجود دارد که اطلاعاتی مثل نام، شماره پلاک و یا هرگونه اصلاحاتی در آن نوشته شده است.

درباره سند شش دانگ

شما دوست عزیز میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سند ملکی شش دانگ با کارشناسان ثبت اسناد گفت و گو نمایید. ولی در مجموع نکات اصلی درباره این نوع سند همان بود که در مطالب بالا ذکر شد. این سند ها یکی از معتبرترین اسناد برای نقل و انتقالات ملکی به شمار می آید.

شش دانگ چند سهم است؟
شش دانگ معادل شش سهم می باشد، برای مثال اگر هر سهم را 1000 در نظر داشته باشیم، شش دانگ معادل 6000 است.
هر دانگ چند سهم است؟
هر دانگ برابر یک سهم می باشد، به عنوان مثال هر یک دانگ معادل 1000 سهم می باشد.
دانگ چیست؟
دانگ در واقع یک از واحد های تقسیم ملک است که برای زمین و املاک مورد استفاده قرار می گیرد.

2

نظر درباره این موضوع نوشته شده است

کاربر مثلث

خداقوت به مشاوران املاک مثلث من میخواستم بدونم هزینه تبدیل سند مشاع به شش دانگ چقدرا میشه؟

علی کامرانی

سند شش دانگ چند تا سهم داره؟

ارسال نظر

ارسال
جدیدترین اخبار و مقالات
سند وکالتی چیست؟

سند وکالتی چیست؟

یکی از انواع سند های ملکی که مورد استفاده قرار می گیرد سند ملکی است که این مدل از سند ها به نسبت سند های شش دانگ تفاوت های بسیاری دارد که در این مقاله به نکات مهم درباره سند وکالتی پرداخته ایم.

اصطلاحات بازارهای ملکی

اصطلاحات بازارهای ملکی

اصطلاحات بازار ملکی یکی از نیازمندی ها برای افرادی است که دراین بازار در حال فعالیت هستند. اگر شما هم در دنیای املاک جایگاهی دارید بهتر است با این اصطلاحات آشنا شوید.

هرآنچه که باید درباره سرمایه گذاری مسکن بدانید!

هرآنچه که باید درباره سرمایه گذاری مسکن بدانید!

سرمایه گذاری از نکاتی برخوردار است که با در نظر داشتن آن ها و دقت به این موارد می تواند به شما کمک کند تا سرمایه گذاری پرسودتر را در کنار هزینه ای که صرف می کنید به دست آورید.

برج میثاق سعادت آباد تهران

برج میثاق سعادت آباد تهران

برج میثاق یکی از برج هایی است که در سعادت آباد تهران واقع شده است و این برج از سری برج های مسکونی در سعادت آباد شناخته می شود. برای آشنایی با این برج با املاک مثلث همراه باشید.

برج باران در سعادت آباد

برج باران در سعادت آباد

از دسته سازه هایی که در سعادت آباد واقع شده است و یکی از گزینه های عالی برای سکونت در سعادت آباد شناخته می شود، برج باران می باشد. اگر شما برج باران را نمی شناسید با ما همراه باشید تا این برج را به شما معرفی کنیم.